Knihy

Julie Klassen – Most na Belle Island

Už dlho som nezažila po prečítaní knihy taký smútok ako po prečítaní Most Belle Island. Rozlúčiť sa s tak príjemným príbehom, ostrovom a postavami bolo jednoducho ťažké. Tak to už s dobrými príbehmi býva.

Príbeh Most na Belle Island rozpráva hlavne o dvoch postavách, ktorých životy sa prepletú za nepríjemných okolností. Hlavní hrdina Benjamin Booker je mladý právnik, ktorý na začiatku knihy prehral súdny spor. Uveril krásnej žene, že je nevinná, ale nakoniec vysvitlo, že to nie je pravda. V ten istý večer zisťuje, že jeden zo zakladateľov právnickej firmy, pán Norris, v ktorej pracuje, bol zavraždený. Rozhodne sa pomôcť svojmu šefovi, ktorý je mu ako otec a odchádza za jednou z možných páchateliek na ostrov Belle Island.

Na ostrove Belle Island žije hlavná hrdinka Elizabeth Wilderová. Z určitých dôvodov neopúšťa ostrov, napriek tomu sa stala podozrivou z vraždy pána Norrisa. Pán Norris bol správca jej a jej neterinho majetku. Ustanovil ho jej otec, keď bola mladšia. Medzi ňou a pánom Norrisom boli určité nezhody a to na ňu vrhá zlé svetlo. Je výnimočnou obyvateľkou ostrova, pretože zamestnáva mnohých ľudí, vďaka nej začali obchodovať aj s vyrobenými košíkmi a tiež sa veľmi stará o svojich zamestnancov ako by to bola jej rodina.

Benjamín sa rozhodne ísť na ostrov so zámienkou pomôcť s právnickými vecami po pánovi Norrisovi a dúfa, že sa mu podarí nájsť dôkazy, ktoré prinesú spravodlivosť. Namiesto toho, aby ho privítala prešibaná vrahyňa, stretáva láskavú Belle, ktorá mu poskytne ubytovanie počas jeho vyšetrovania, ale dá sa jej veriť? Nenaletí len ďalšej krásnej žene?

Vnútorný boj prežíva aj slobodná a dobrosrdečná Belle. K mladému právnikovi začína pociťovať jemnú náklonnosť. Môže sa zamilovať do muža, ktorý si o nej myslí, že je schopná niekoho zabiť?

Autorka Jullie Klassen vie naozaj vykresliť veľmi príjemné prostredie Anglicka minulých storočí. Aj tento príbeh, ktorý v sebe ukrýva kriminálnu zápletku sa Ti dostane pod kožu a postavy do srdca. Jej postavy nikdy nie sú dokonalé, vždy majú svoje slabiny, ktoré bravúrne zakomponuje do príbehu. S postavami sa bojíte, smejete, milujete. Veľmi by som si priala, aby sme aj na Slovensku mali podobnú autorku. Takú, ktorej príbehy sú pohľadaním a povzbudením duše a dozvieme sa v nich niečo o našej minulosti. O tom ako sa žilo, čo vtedy ľudia robili počas svojich dní, čím sa živili.

Táto kniha bola pre mňa neskutočným oddychom, napriek tomu, že v nej boli aj ťažšie témy, nestrácala svoj nadhľad. Po jej prečítaním mi bolo naozaj ľúto, že už príbeh skončil. Som veľmi rada, že mám pred sebou ešte niekoľko neprečítaných kníh od autorky. Keď sa budem potrebovať stratiť v príbehu, budem vedieť po akých knihách siahnem.

Knihu by som odporučila všetkým milovníkom romanticko-historických príbehov. Tím, ktorí sa radi prenesú do Anglicka a na malebné ostrovy. Tím, ktorí potrebujú povzbudiť dušu a potešiť srdce. Tím, ktorí sa radi ponoria do príbehu, ktorý prináša pridanú hodnotu.

Za knihu by som veľmi rada poďakovala vydavateľstvu i527.net. Prinášate na Slovensko knihy, ktoré naozaj stoja za prečítanie a v ktorých dobro víťazí. Ďakujem Vám za vašu prácu.

Zopár myšlienok z knihy na záver:

„Čo je to za svet, v ktorom je jednoduchšie niekoho zabiť? Každý život je vzácny, aj život človeka, ktorého nemáme radi.“

„Benjaminin, Benjamin, obavy ti nepomôžu. Vysáva to silu a radosť. Radšej sa modli.“

Zdvihla zrak a pozrela sa do jeho hnedých očí. V menšom nebezpečí ako moje srdce, pomyslela si.

„To je pravda. Alebo pán Booker.“
„Pán Booker? Prosím, neurazte sa, ale čo by urobil? Učítal by ho k smrti? Hodil by mu do hlavy knihu?“

Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *