Nezaradené

Priscilla Shirerová a Gina Detwilerová – Neviditeľná invázia

Priscilla Shirerová a Gina Detwilerová nám prináša napínavé druhé  pokračovanie Kráľovských bojovníkov. V knihe Neviditeľná invázia sa k naším štyrom kráľovským  bojovníkom Brianne, Levimu, Evanovi, Xavierovi a Manuelovi pridávajú ďalší, pretože na nich čaká veľká hrozba.

Príbeh začína, keď sa Rook, muž ktorého zachránili z väzenia v Skotose deti v minulom diely, opäť ocitá vo väzení. Tentokrát preto, aby z neho zachránil ďalšieho väzňa. Na pomoc mu príde Ivy, nová kráľovská bojovníčka.

Okrem nových postáv tu máme aj naše obľúbené klasické. Ja v podstate mám rada všetkých aj keď Xaviera trochu viac. V tomto diely dostávajú novú časť svojho brnenia. Semienko, ktoré majú použiť ako štíť. Ak budú mať vieru veľkú ako toto semienko tak ich štít ochráni. No nie všetci tomu uveria, predsa len je to malé semienko. Niektorí ho zahodia, a niektorí pre neho nájdu miesto.

Ale Ruwach a pancier mu nikdy neukázali zlú cestu, aj keď musel uznať, že ho neraz nasmerovali priamo do jadra smrteľného nebezpečenstva.

Kráľovskí bojovníci budú čeliť hrozbe, ktorá môže presahovať do ich sveta. Zatiaľ boli zvyknutí bojovať v kráľovstve, ale neviditeľná hrozba ich ohrozuje aj mimo neho. Preto dostavajú ďalšie kúsky brnenia, ktoré im má pomôcť obstáť v súboji. Deťom, ale nehrozí hrozba, len od nepriateľa, ale do príbehu sa dostávajú aj ich rôzne stránky charakteru, ich slabosti. A tie tiež vedia veci skomplikovať.

Jedno z pravidiel, ktoré deti nemajú porušiť je, že nemajú prinášať alebo odnášať veci z Ahoratosu, ale to sa rovno hneď dvom bojovníkom nepodarí a situáciu to poriadne skomplikuje. To, že ich činy majú následky si uvedomia príliš neskoro.

V tomto diele je ohrozeného veľa a medzi to patria aj priateľstvá medzi hlavnými hrdinami. Jedna z vecí, ktoré sa mi na tejto trilógii páčia je sila priateľstiev, ktoré v príbehu sú alebo vznikajú. Záujem o toho druhého, vzájomná pomoc, odhodlanie bojovať za seba navzájom, aj v časoch, kedy si to ten druhý neváži.

Znovu sa pozrela na klbko pokrútených drôtikov, ktoré bolo kedysi jej priateľkou. Potom v uchu začula nový hlas, čistý ako zvon, príjemný a nežný, melodický a plný lásky.

Pravdivé. Čestné. Milé. Mysli na takéto veci.

Druhou vecou, ktorá sa mi páči je odvaha, ktorá nevyplýva z nebojácnosti, ale často z boju so strachom a dôvere voči ostatným. V knihe môžete čítať ako si dodávajú odvahu aj navzájom. Ako sú spolu silnejší.

„Princ Evan, vojna sa vyhráva tak, že postupne víťazíš v jednej bitke za druhou. Musíš vytrvať. To je víťazstvo.“

Kniha je určená pre mladších čitateľov, ale myslím, že si z nej dokáže odniesť niečo každý. Je to tá kniha s pridanou hodnotou. Tá, ktorá vás podnecuje stať sa lepšími, odvážnejšími, vernejšími. Kniha, ktorá zvláštnym spôsobom môže meniť náš pohľad na svet.

Príbeh rozprávaný z pohľadu deti, ktoré vedie niekto dospelý a skúsený, aby sa dokázali postaviť zlu je klasická fantasy linka. Napriek tomu je to dobré čítanie, postavy na ktorých vám záleží, napínavý dej a vy čakáte čo sa bude diať ďalej.

Neposlednou vecou, čo sa mi na príbehu páči je aj to, že deti sú z časti hodené do vody a učia sa plávať, ale nie sú bez pomoci. Starší kráľovskí bojovníci im pomáhajú. A celé je to prepojené. Nie je to len o našich hlavných hrdinoch. Tvorí to akoby kruh, nádej do budúcnosti, pretože jedného dňa budú možno oni stáť na tej strane, kedy budú viesť mladších kráľovských bojovníkov, tak ako predtým viedli ich.

Knihu by som odporúčala všetkým deckám, ktoré majú radi príbehy o odvahe a prekonávaní samého seba. Všetkých rodičom, ktorí majú doma deti okolo desať rokov a chcú im ukázať príbehy, kde majú postavy dušu a charakter. A tím, ktorí jednoducho majú radi fantasy a nevadí im občas vrátiť sa v čase.

Za knihu by som rada poďakovala vydavateľstvu Kumran, pretože táto trilógia sa dostala hlboko do môjho srdca so všetkými kráľovskými bojovníkmi. Ďakujem.

Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *