Kniha Kráľovský bojovníci
Knihy

Priscilla Shirerová a Gina Detwilerová – Kráľovskí bojovníci (1. diel)

Príbeh o kráľovských bojovníkoch je príbeh o odvážnych deťoch, ktoré čelia prekážkam a nástrahám v inom svete. Do kráľovstva Ahoratos sa dostávajú aj štyria hlavní hrdinovia a stávajú sa kráľovskými bojovníkmi.

„Ahoratos je skutočný svet,“ povedal. „A tu ste tým, kým máte byť. Ste kráľovský bojovníci.“

Xavier a Evan sú bratia, zatiaľ čo starší Xavier všetko zvláda ľavou zadnou, tak mladší Evan nie je taký sebavedomý. Cez leto sa presťahovali a blíži sa nástup do školy, v ktorej nikoho nepoznajú. Sú to takí normálni súrodenci, ktorí medzi sebou majú bratské hádky, bitky. Jednej noci prichádza Xavier do bratovej izby a objaví sa tam i zvláštny tvor, ktorý chce, aby ho obaja nasledovali. Oni mysliac si, že je to sen, ho nasledujú a ocitnú sa v kráľovstve Ahoratos.

Druhí dvaja hlavní hrdinovia sú priatelia už od detstva – Levi a Brianna. Tí sa dostanú do Ahoratosu, keď nasledujú symbol nad hlavou jedného chlapca, ktorý pred chvíľou šikanoval iného chalana z ich školy Miguela. Keď sa dotknú symbolu dostanú sa do Ahoratosu.

V kráľovstve Ahoratos ich sprevádzal Ruwacha, bola to tá bytosť, ktorá sem doviedla Xaviera a Evana. Stal sa z nich ich sprievodca, ktorý im v jednoduchosti vysvetlil ich úlohu, dal im brnenie, ktoré im malo stačiť v každej situácií pri plnení úlohy, ktorú im dal. Povedal im, že všetko stvoril Zdroj a vládol v Ahoratose , ale bol tu niekto, kto sa mu vzoprel a stal sa aj ich nepriateľom. Časť územia v kráľovstve patrila nepriateľovi a tá zem sa volala  Skotos.

„Máte nepriateľa,“ vystríhal ich. „Nepriateľa, ktorý urobí, čo bude v jeho silách, aby vás zmiatol, znechutil, spomalil a porazil.“

„Falzátori, rovnako ich pán, sú v prvom rade klamári, preto sa vždy musíš držať cesty výzbroje. Tvojím najväčším nepriateľom si totiž… ty sám.“

V celom príbehu čítame o ich dobrodružstve v kráľovstve Ahoratos, kde nestoja len proti nepriateľovi, ale aj proti im samým. Niektoré prekážky, na ktoré narazia sú ťažké aj kvôli ich povahám. Postupne sa zoznamujeme so svetom a autorky Priscilla Shirerová a Gina Detwilerová stupňujú napätie pomocou rozhodnutí postáv.

 Pri prvej úlohe sa musia rozdeliť. Lévi sa dostane do najväčšej šlamastiky. Úprimne neviem, či za to mohla moja predstavivosť, ale tá časť, keď sa Lévi nejako rozhodne bola podľa mňa strašidelná. Neviem si predstaviť či pre danú vekovú kategóriu 8-12 rokov by to bolo menej strašidelné. Ale musím uznať, že autorky napísali príbeh tak, aby ti na postavách záležalo.

Ruwach povedal, že ich tu čakajú bitky, ale takéto bitky veru neočakával. Doteraz boli jeho nepriateľmi padajúce stromy, blesky, piesočná búrka a jeho vlastné pochybnosti a strach. Nepripadalo mu to ako férový zápas.

Postavy boli sympatické, každá bola iná a prešli si aj určitým vývojom, čo je dobrý základ pre sériu. Dúfam, že im to vydrží i naďalej. Na začiatku som mala trochu zmiešané pocity, ale kniha Kráľovskí bojovníci sa každou stránkou zlepšovala a na konci som si povedala, že by som rada vedela, čo bude ďalej. Myslím, že vekovú kategóriu odhadli dobre. Dospelí sa pri knihe možno až tak nezabavia, ale určite ju budú môcť zaradiť medzi príjemnú literatúru. Na to deti, budú nadšené. Budú prežívať dobrodružstvo, v ktorom ide o odvahu, priateľstvo a spravodlivosť.

Knihu odporúčam tým, ktorí majú radi nové svety. Príbehy naplnené odvahou a priateľstvom. Kde dobro víťazí nad zlom a príbeh nekončí po jednej knihe, ale s postavami môže zostať po zvyšok série.

Raz slobodný, navždy slobodný.

Za príležitosť spoznať Léviho, Xaviera, Briannu a Evana by som rada poďakovala vydavateľstvu kumran.sk.
Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *